Freeformin 31 päivän Halloween -aikataulu on täällä kaikkiin elokuva-iltasi tarpeisiisi

  Lähetä kuva
Luotto: Disney

Ulkona kesällä, sisään pelottavana vuodenaikana. Freeformin ' 31 Nights of Halloween ”vuoden 2022 aikataulu on täällä, ja se on pinottu.

Lisää tämän kaltaista sisältöä seuraamalla



Kuten nimestä voi päätellä, tapahtuma kestää 1. lokakuuta 31. lokakuuhun. Luonnollisesti voit odottaa paljon Halloween-klassikoita sekoituksena. Koko päivä on omistettu Tim Burtonin elokuville, kuten 'Beetlejuice', 'Corpse Bride' ja 'Painajainen ennen joulua' torstaina 13. lokakuuta. Muita fanien suosikkeja sarjassa ovat vuoden 1984 'Ghostbusters' sekä ikoninen Disney Channel -elokuva 'Halloweentown'. Saat myös runsaasti mahdollisuuksia katsoa uudelleen 'Hocus Pocus' sen jälkeen, kun sen jatko-osa osuu Disney+:aan 30. syyskuuta – alkuperäinen elokuva esitetään Freeformissa huimat 13 kertaa lokakuussa.

TV-fanit voivat nauttia myös lukuisista klassisista pelotettavista jaksoista koko kuukauden ajan, mukaan lukien 'Family Guy'- ja 'The Simpsons' Halloween -jaksot.

Tämän vuoden '31 Nights of Halloween' sisältää myös jännittäviä vapaamuotoisia ensiesityksiä. Voit katsoa uudempia kauhuhittejä, kuten 'Get Out', 'A Quiet Place', 2018 'Halloween' ja molemmat 'Happy Death Day' -elokuvat. Ja jos olet 'Buffy the Vampire Slayer' -fani, nyt sinulla on tilaisuutesi nähdä alkuperäinen elokuva, kun se saa ensi-iltansa Freeformissa maanantaina 3. lokakuuta.



Joten nappaa ystäväsi, viihdy popcornilla ja valmistaudu nauttimaan vilunväristyksiä ja jännitystä.

Katso koko '31 Nights of Halloween' -aikataulu alta, lueteltuna itäisen ajan mukaan:

lauantaina 1. lokakuuta

Klo 7.00 - 'Edward ScissorHands'



9:10 – 'The Witches' (1990)

Klo 11.20 – 'The Haunted Mansion' (2003)

13:25 - 'Tim Burtonin painajainen ennen joulua'

15.05 - 'Hotelli Transylvania'

17.10 – 'Hotel Transylvania 2'

19:15 - 'Hokkuspokkus'

21:25 - 'Koutarimehu'

23.30 - 'Ghostbusters' (1984)

Sunnuntai 2. lokakuuta

Klo 7.00 - 'The Witches' (1990)

Klo 9.10 – 'Disneyn koristelu: Halloween Magic'

10.10 – 'Halloweentown'

klo 12.15 - 'Hotelli Transylvania'

14:20 – 'Hotel Transylvania 2'

16:25 – 'pahanhajuinen'

18.30 - 'Koutarimehu'

20.35 - 'Hokkuspokkus'

22.45 – 'Ghostbusters'

Maanantai 3. lokakuuta

13:00. - 'Buffy the Vampire Slayer (1992) - vapaamuotoinen ensiesitys

15:00. - 'Ghostbusters' (1984)

17.30 - 'Ghosbusters II'

20:00. – 'Ghosbusters (2016)'

Klo 12.00 – 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

Tiistai 4. lokakuuta

11.30 – 'Ghostbusters' (1984)

14.00 - 'Ghosbusters II'

16.30 — 'Edward Scissorhands'

19:00. – 'pahanhajuinen'

21:00. - 'Hokkuspokkus'

12.00 – 'Yö museossa: haudan salaisuus'

Keskiviikkona 5. lokakuuta

11.30 - 'Yö museossa: haudan salaisuus'

14.00 — 'Madagaskar'

16:00. - 'Hotelli Transylvania'

18.00 - 'Hotel Transylvania 2'

8.00-23.00 - 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Torstai 6. lokakuuta

11.00 - 'Madagaskar'

13:00. - 'Hotelli Transylvania'

15:00. – 'Hotel Transylvania 2'

17:00. – 'Shrek Forever After'

19:00. – 'Halloweentown'

21:00. – 'Halloweentown II: Kalabarin kosto'

Klo 12.00–2.00 – 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

Perjantai 7. lokakuuta

10.30 – 'Scared Shrekless'

11.00 – 'Shrek Forever After'

1:00-23:00 - 'Family Guy' -jaksot

12.00 – 'Hotel Transylvania 2'

lauantaina 8. lokakuuta

Klo 7.00 – 'Disneyn koristelu: Halloween Magic'

8.00 – 'Hotel Transylvania 2'

10.00 – 'Goosebumps 2: Haunted Halloween'

klo 12.05 - 'Ghostbusters' (1984)

14:35 – 'Ghostbusters II'

17.05 – 'Beetlejuice'

19.10 - 'Hokkuspokkus'

Mitä tarkoittaa nähdä 111

21.20 – 'pahanhajuinen'

23:25 – ”Maleficent: Mistress of Evil”

Sunnuntai 9. lokakuuta

Klo 7.00 – ”Monsters vs. Aliens: Mutant Pumpkins”

7.30 – 'Goosebumps 2: Haunted Halloween'

9:35 – 'Ghostbusters' (1984)

klo 12.05 – 'Ghostbusters II'

14:40 – 'Beetlejuice'

16:45 - 'Hokkuspokkus'

18:55 — 'Get Out' - vapaamuotoinen ensiesitys

21:25 – 'Halloween' (2018) – vapaamuotoinen ensiesitys

23:55 — ”Hiljainen paikka” – vapaamuotoinen ensiesitys

Maanantai 10. lokakuuta

11.30 – ”Hiljainen paikka”

13:40 - 'Mene ulos'

16.15 – 'Halloween' (2018)

18.50 — 'Hyvää kuolemanpäivää' - vapaamuotoinen ensiesitys

20:55 — 'Happy Death Day 2U' – vapaamuotoinen ensiesitys

Klo 12.00–2.00 – 'The Simpsons: Treehouse of Terror' -jaksot

Tiistai 11. lokakuuta

klo 12.30 - 'Pahoinpitelevä'

14.30 – ”Talo, jonka seinissä on kello”

17:00. – 'The Haunted Mansion' (2003)

19:00. - 'Hotelli Transylvania'

21:00. – 'Hotel Transylvania 2'

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Keskiviikkona 12. lokakuuta

10.30 - 'Talo, jonka seinissä on kello'

13:00. - 'Hotelli Transylvania'

15:00. – 'Hotel Transylvania 2'

17:00. – 'Ghostbusters' (2016)

8.00-23.00 - 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

12.00–2.00  – 'Simpsonit: Kauhujen puumaja' -jaksot

Torstai 13. lokakuuta (Tim Burton Day)

10.30 – 'Frankenweenie' (2012)

klo 12.30 — 'Edward Scissorhands'

15:00. – 'Neiti Peregrinen koti omituisille lapsille'

18.00 - 'Tim Burtonin ruumismorsian'

19.30 – 'Tim Burtonin painajainen ennen joulua'

21:00. - 'Kuoriaismehu'

Klo 12.00 – “Tim Burtonin ruumismorsian”

Perjantai 14. lokakuuta

Klo 10.30 - 'Neiti Peregrinen koti omituisille lapsille'

1.30-17.30 - 'Family Guy' -jaksot

17:00. – 'Beetlejuice'

7.00-23.00 - 'Family Guy' -jaksot

Klo 12.00–2.00 – 'Family Guy' -jaksot

miksi näen jatkuvasti 11:11

lauantaina 15. lokakuuta

Klo 7.00 – 'Koukku'

Klo 10.15 – ”Kuinka kouluttaa lohikäärmettäsi 2”

klo 12.25 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

14:25 — 'Toy Story of TERROR!'

14:55 – 'Scared Shrekless'

15:25 – 'Shrek Forever After'

17.30 - 'Hokkuspokkus'

19.40 - 'Hotelli Transylvania'

21:45 – 'Hotel Transylvania 2'

23:50 — 'Hotel Transylvania 3: Summer Vacation'

Sunnuntai 16. lokakuuta

Klo 7.00 – ”Kuinka kouluttaa lohikäärmettäsi 2”

9.10 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

10:45 – 'Scared Shrekless'

11:15 – 'Shrek Forever After'

13.20 - 'Hotelli Transylvania'

15:25 – 'Hotel Transylvania 2'

17.30 — 'Hotel Transylvania 3: Summer Vacation'

19.40 - 'Hokkuspokkus'

21:50 – 'pahanhajuinen'

23:55 – 'The Witches' (1990)

Maanantai 17. lokakuuta

klo 12.00 - 'Ghostbusters' (1984)

14.30 – 'Ghostbusters II'

17.05 – 'The Haunted Mansion' (2003)

Pop 'N Knowledge -kaksoisominaisuus

19.10 – 'Tim Burtonin painajainen ennen joulua'

20.50 - 'Hokkuspokkus'

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Tiistai 18. lokakuuta

Klo 10.30 – 'Ghostbusters' (1984)

13:00. – 'Ghostbusters II'

15.30 – 'Fright Night' (2011)

18.00 – 'Ghostbusters' (2016)

Pop 'N Knowledge

21:00. - 'Koutarimehu'

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Keskiviikkona 19. lokakuuta

10.30 – 'Fright Night' (2011)

13:00. – Ghosbusters (2016)

16:00. – 'pahanhajuinen'

18.00 – 'Beetlejuice'

8.00-23.00 - 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Torstai 20. lokakuuta

11.00 – 'The Witches' (1990)

13:00. — 'Yö museossa: haudan salaisuus'

15:00. – 'Halloweentown'

17:00. – 'Halloweentown II: Kalabarin kosto'

19:00. - 'Hotelli Transylvania'

21:00. – 'Hotel Transylvania 2'

12.00 – 'The Witches' (1990)

Perjantai 21. lokakuuta

10.30-17.30 - 'Family Guy' -jaksot

17:00. - 'Hotelli Transylvania'

19:00. – 'Hotel Transylvania 2'

9.00-23.00 - 'Family Guy' -jaksot

Klo 12.00 – Buffy the Vampire Slayer (1992)

lauantaina 22. lokakuuta

Klo 7.00 – Buffy the Vampire Slayer (1992)

Klo 9.00 – ”Maleficent”

Klo 11.00 – 'Ghostbusters' (1984)

13.30 – 'Ghostbusters II'

16:00. – 'Ghostbusters' (2016)

19.15 – 'Beetlejuice'

21.20 - 'Hokkuspokkus'

23.30 – ”Talo, jonka seinissä on kello”

Sunnuntai 23. lokakuuta

7.00 – ”Talo, jonka seinissä on kello”

9:30  — 'Ghostbusters' (1984)

klo 12.00 – 'Ghostbusters' (2016)

15.10 – 'Beetlejuice'

17:15 - 'Hokkuspokkus'

19:25 - 'Monsterit Oy'

21:30 - 'Hirviöiden yliopisto

12.00 – 'Shrek Forever After'

Maanantai 24. lokakuuta

klo 12.00 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

14.00 – 'Neiti Peregrinen koti omituisille lapsille'

17:00. – 'Shrek Forever After'

19:00. – 'Haunted Mansion' (2003)

21:00. – 'pahanhajuinen'

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Tiistai 25. lokakuuta

10.30 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

klo 12.00 – 'Neiti Peregrinen koti omituisille lapsille'

15:00. – 'Halloweentown'

17:00. - 'Hotelli Transylvania'

19:00. – 'Hotel Transylvania 2'

21:00. — 'Hotel Transylvania 3: Summer Vacation'

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Keskiviikkona 26. lokakuuta

klo 12.00 - 'Halloweentown II: Kalabarin kosto'

14.00 - 'Hotelli Transylvania'

16:00. – 'Hotel Transylvania 2'

18.00 — 'Hotel Transylvania 3: Summer Vacation'

8.00-23.00 - 'The Simpsons: Treehouse of Horror' -jaksot

Klo 12.00–2.00 – ”Simpsonit: Kauhujen puumaja” -jaksot

Torstai 27. lokakuuta

11.00 – 'Valmis tai ei'

13:00. – 'pahanhajuinen'

15:00. - 'Ghostbusters' (1984)

17.30 – 'Ghostbusters II'

20:00. – 'Ghostbusters' (2016)

12:00  — 'Buffy the Vampire Slayer' (1992)

Perjantai 28. lokakuuta

10.30 – 'Ghostbusters' (2016)

1:30-23:00 - 'Family Guy' -jaksot

Klo 12.00–2.00 – ”The Office” -jaksot

lauantaina 29. lokakuuta

Klo 7.00 – ”Kuinka kouluttaa lohikäärmettäsi 2”

Klo 9.10 – ”Edward Scissorhands”

näky enkelien merkityksestä

11.40 – 'Frankenweenie' (2012)

13:40 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

15:35 - 'Goosebumps 2: Haunted Halloween'

17:40 – 'Tim Burtonin painajainen ennen joulua'

19.20 - 'Hotelli Transylvania'

21:25 - 'Hokkuspokkus'

23:35 – 'Ghostbusters II'

Sunnuntai 30. lokakuuta

7:00 – 'The Witches' (1990)

9.05 – 'Tim Burtonin ruumismorsian'

10.45 – 'Goosebumps 2: Haunted Halloween'

klo 12.50 – 'The Haunted Mansion' (2003)

14:55 - 'Hotelli Transylvania'

17:00. – 'Beetlejuice'

19.05 - 'Hokkuspokkus'

21.15 – 'pahanhajuinen'

23.20 – ”Maleficent: Mistress of Evil”

Maanantai 31. lokakuuta

10:30 – 'Ghostbusters' (1984)

13:00. – 'The Haunted Mansion' (2003)

15:00. – 'Beetlejuice'

17:00. – 'pahanhajuinen'

19:00. - 'Hotelli Transylvania'

21:00. - 'Hokkuspokkus'

Klo 12.00–2.00 - 'Simpsonit: Kauhujen puumaja' -jaksot

Suosittu Viestiä